A Boeing az űrbe tervezett új 3D-s nyomtatási technológiát fejleszt
2016-02-29 15:44:57
A Boeing egy új eljárás kidolgozásába kezdett, amely az űrben tenné lehetővá a három dimenziós nyomtatást.
A Boeing egy új eljárás kidolgozásába kezdett, amely az űrben tenné lehetővá a három dimenziós nyomtatást.
A Fritz Hoffmann-La Roche svájci gyógyszeripari vállalat a Siemens tűzbiztonsági és épület-automatizálási megoldását választja a cég Bázelhez közel levő Kaiseraugst campusán létesítendő új épületeihez.
A tervek szerint a holdbázis a világ országainak összefogásából valósulhat meg, résztvevő nemzetek közösen építenék fel és használnák a létesítményt.
A 10 megawatt kapacitású naperőművet az MVM Hungarowind Pécsett valósította meg. A sikeres próbaüzem után megtörtént a létesítmény műszaki átadása is.
A COBRA kábel elnevezésű nagyfeszültségű egyenáramú összeköttetés mindkét országban növeli az energiaellátás biztonságát és elősegíti a megújuló energiaforrások integrálását az energiaátviteli hálózatba.
Napról napra többet hallani robotokról, akik olcsó és fáradhatatlan munkaerőként egyre inkább kisajátítják a munkaerőpiacot az emberek rovására.
A világ legnagyobb, stadionba telepített szolárerőműve a bieli Tissot Arena tetején található. A Tissot Arena olyan többfunkciós sportstadion, amely futball és jégkorongmérkőzések lebonyolítására is alkalmas.
Az Európai Űrügynökség azt a lehetőséget vizsgálja, hogy az űrkutatáshoz kifejlesztett eszközök milyen lehetőségeket tartogatnak a vasutak számára?
Őt egyetemi és egy középiskolás magyar csapat kapott meghívást a nemzetközi üzemanyag hatékonysági versenyre.
A felemelkedő hordozórakétákkal és a műholdakkal való kapcsolattartásra 6 millió euróért építették fel az új antennát a nyugat-ausztráliai New Norcia állomáson.
Debreceni Egyetem nyolctagú kutatócsoportja egy különleges hőmérsékletmérő műszert fejlesztett ki a CERN részére.
A Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében új az ipari parkok, iparterületek fejlesztését támogató pályázat indult.
A zalaegerszegi ipar fejlesztését célzó projekt 1,6 milliárd forintos támogatást kapott a Modern városok program keretéből.
A Boston Dynamics robotja elképesztően jól képes reagálni a változó körülményekre. Ez a képesség sokoldalúvá és jó helyzetmegoldóvá tette a robotot, elődjeihez képest egy rendkívül ügyes modellel álltak elő.