Oktatási fejlesztések a nyugat dunántúli régióban
2015-04-27 12:18:49
Jelentős felsőoktatási fejlesztések valósulhatnak meg a nyugat-dunántúli régióban.
Jelentős felsőoktatási fejlesztések valósulhatnak meg a nyugat-dunántúli régióban.
A világ két vezető űrügynökségének irányítója szkeptikus az emberes Mars-utazás közeljövőbeli lehetőségét illetően.
Az ötlet a Design Terminál városfejlesztési pályázat egyik győztes projektje.
Megszűnt a szolnoki Agulhas-Solar Kft., a vállalat 2015 február végén minden előzetes tájékoztatás nélkül befejezte a tevékenységét.
Nem hivatalos értesülések szerit a Tesla egy új termékvonalat fog bevezetni, mégpedig óriási akkumulátort fejleszt, amely elektromossággal látná el a háztartásunkat.
Egyre csak nő a kereslet a mérnökök iránt a német gazdaságban, azonban az utánpótlás mértéke nem emelkedik. Felmérések alapján a nyugállományba vonulók pótlása nem megoldott.
A japán űrügynökség, a JAXA bemutatta előzetes elképzeléseit a holdra szállással kapcsolatban, terveik szerint már 2018-ban elérnék a holdat.
A Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Központja anyagtudományi tudásközpontot hoz létre Nógrád megyében.
A közösségi naperőművek egyre inkább elterjednek a világon, a közösség összefogásából és finanszírozásából építenek naperőmű telepeket.
Az M6-os autópálya mellett fekvő telephelyeket működtető cégek szerint a további növekedéshez újabb területekre lenne szükségük.
Az ABB Kft. az automatizálás és energetika területén piacvezető svéd-svájci ABB hazai leányvállalata elnyerte a tekintélyes Business Superbrands 2015 díjat.
Az új orosz Angara hordozórakéták 2021-re állhatnak hadrendbe. Ha így lesz, a Protonokat 2025-től kivonják a forgalomból.
Az űrteleszkóp indítását 2018 októberére tervezik, amely a NASA, az Európai Űrügynökség és a Kanadai Űrhivatal közös projektje.
A kísérleti óra a tudósok szerint 15 milliárd év alatt csupán egy másodpercet téved.