Húszmilliós pályázati keret prototípusfejlesztésre és forgalomba hozatalra
2015-10-30 16:58:38
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében közzétették a pályázatot, amely a mikro kis és közép vállalkozásokat célozza.
Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében közzétették a pályázatot, amely a mikro kis és közép vállalkozásokat célozza.
A vállalat korszerű hajtástechnikai termékekkel és fejlesztő szoftverekkel támogatja a hazai egyetemeket. A támogattak között van a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Óbudai Egyetem, a győri Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is.
A tájékoztató alapján a kínai szuper ütköztető kétszer akkora lesz, mint az eddigi legnagyobb CERN hadron ütköztetője, és hétszer olyan erős lesz. Az építési munkálatokat 2020-ban fogják megkezdeni.
Magyarországon az MVM OVIT tanúsította elsőként a nagyvállalati szektorból a legújabb ISO szabvány szerint integrált minőségirányítási rendszerét. A minősítést az EMT Első Magyar Tanúsító Zrt. végezte.
A teljes jogú űrügynökségi tagság megszerzése a kis és közép vállalkozásoknak, továbbá az egyetemi és akadémiai kutatóintézeteknek is kedvezőbb feltételeket tud biztosítani.
A kizárólag visszapillantó tükröket gyártó indiai autóipari beszállítóval, SMR Hungary vállalattal stratégiai megállapodást kötött a kormány.
Már lehet pályázni a Magyarország legjobb gyáregységeit felsorakoztató versenyre. A Év Gyára díj egy nagy űrt töltött be, hiszen eddig nem osztottak ki hasonló elismerés hazánkban.
A tavaly októberben átadott erőmű a pécsi vízszolgáltató Tettye Forrásház Zrt. tulajdona. A próbaüzem alatt a cég szennyvíztelepének működéséhez szükséges hőenergia egészét és villamosenergia-igényének 70 százalékát tudta biztosítani.
Ami ennél fontosabb, sikeresen befejeződött a NASA új nagy teljesítményű hordozórakétájának tervezési fázisa.
A Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern Ruszatom Szerviz Rt. nevű cége és az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. keretszerződést kötött.
A tervek szerint az orosz űrhajósok 2029-ben landolhatnak a Holdon, nyilatkozta az Orosz űrügynökség vezetője. Egy moszkvai konferencián jelentette be Vlagyimir Solntsev, hogy 2029-re tervezik az emberes holdküldetésüket.
Az önvezető autók több etikai problémát is felvetnek, például bizonyos szituációban az autó szoftverére van bízva, hogy egy járókelőt üt el, vagy félrekapja a kormányt ezzel az utasai halálát okozva.
Az ipari szabványok alapján tervezett, 4-6 perces töltési idejű megoldás károsanyag-kibocsátásmentessé teheti a nagyvárosok folyamatos buszközlekedését.
Kihelyezett szenzorok segítségével gyűjtenének adatokat a zajterhelés és levegőszennyezettség felméréséhez, továbbá a közlekedés optimalizálásához. A tesztüzem jövő áprilisban fok kezdődni és várhatóan 2017 májusában ér véget.