Folytatódik a bírósági eljárás a Mol-INA-ügyben
2016-04-12 17:24:45
A Mol és a horvát állam továbbra sem jutott megállapodásra, így folytatódik a döntőbíróssági eljárás.
A Mol és a horvát állam továbbra sem jutott megállapodásra, így folytatódik a döntőbíróssági eljárás.
A napenergia hatalmas léptekkel terjed a világ minden részén. Az egyik legmegbízhatóbb megújuló energiaforrásként tartják számon, azonban csak ideális körülmények között képes az elvárt teljesítményt biztosítani.
A hétvége folyamán a Kepler űrtávcső ismeretlen okból vész üzemmódba kapcsolt. A rendszerét sikeresen újraindították a földi irányítók, jelenleg úgy tűnik, rendben működik az űreszköz.
A multinacionális technológiai vállalt a magyar dolgozóinak szaktudására alapozva indította el új startup vállalkozását.
A móri autóipari alumínium alkatrész beszállítónál kapacitásbővítő beruházást terveznek. Az új eszközök és gépek beszerzésével növelnék a gyár kapacitását.
A SCHAFT egy új két lábon járó robotot mutatott be az Új Gazdasági Csúcstalálkozón, Tokióban.
Az új koppenhágai elővárosi vasúthálózatát a Siemens kommunikáció alapú vonatvezérlő rendszer berendezéseivel szerelik fel.
Az ötödik alkalommal, sikeresen végrehajtotta a rakétavállalat eddig rizikósnak vélt nem mindennapi landolását. Az amerikai magánvállalat Falcon 9-es rakétája ezúttal sikeresen landolt a távirányítású tengeri platformra.
A Starkraft és partnerei hat szélerőmű parkot építene fel, melyek együtt egy hatalmas létesítményként üzemeltetnének.
Magyarországi gyár építésének lehetőségéről tárgyalt a partnereivel Stefano Rampini vállalat, amit az egyik legnagyobb olaszországi buszgyárként tartanak számon.
A többszöri kudarc ellenére, továbbra sem adta fel a rakéta vállalat, hogy a többször használható rakétájával végrehajtsa a tengeri landolást egy távirányítású úszó platformon.
A mostanra világszinten elterjedt és különféle célra alkalmazott GPS navigációs műholdrendszernek, az idő előrehaladtával folyamatos utánpótlásra van szüksége.
Az MIT mérnökei egy nem mindennapi hidraulikus robotot hoztak létre 3D nyomtatással.
A japán autóalkatrész gyártó vállalat a gyártókapacitásának fejlesztését tervezi a salgótarjáni gyártóegységében. A 4,3 milliárd forintos fejlesztéssel 150 új munkahelyet hoznának létre a gyárban, a projekthez 850 millió forintos állami támogatást kaptak.