Már elérhető az uniós forrású K+F+I hitel
2017-03-01 09:30:40
Az MFB Pontoknál mától lehet benyújtani a hiteligényléseket az uniós forrású K+F+I hitelre, amit a vállalkozások nulla százalékos kamattal igényelhetnek.
Az MFB Pontoknál mától lehet benyújtani a hiteligényléseket az uniós forrású K+F+I hitelre, amit a vállalkozások nulla százalékos kamattal igényelhetnek.
Támogatni kívánja a kormány a magyar űripari innovációkat és segítséget nyújt ahhoz is, hogy a hazai fejlesztések nemzetközi téren is sikeresek legyenek – mondta Mernyei Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) európai uniós és nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az első Magyar űrkatalógus bemutatóján.
A jelenleginél költséghatékonyabb, gépek közötti kommunikációt segítő, úgynevezett NarrowBand-IoT, az 5G felé vezető út első szakasza, segítségével az összekapcsolt érzékelők adatokat tudnak egymás között továbbítani.
A vállalat szerint támogató szabályozásra, hatalmas összegű befektetésekre és az iparágak közötti együttműködésre, ötletbörzére van szükség az 5G fejlesztések sikeréhez.
Az esemény évről évre egyre több kiállítót és látogatót vonz, tavaly például 2500 kiállító és több mint 100 ezer látogató vett részt a világ 204 országából.
Mintegy 2,6 milliárd dollárért – körülbelül 754 milliárd forintért – felvásárolta a floridai Tech Data Corporation a New York-i székhelyű Avnet Inc. technológiai megoldásokkal foglalkozó üzletágát.
A felhőalapú ipari számítástechnika az üzleti folyamatok, dolgok, berendezések, komponensek és emberek intelligens hálózatba kapcsolása. A Phoenix Contact Proficloud megoldása egységes szakmai, a felhasználó igényeire szabott felhőalapú automatizálási megoldás − a felhőalapú eszközöktől az illeszkedő platformon keresztül a felhőalapú szolgáltatásokig.
A “u-remote” sajátos jellemzője a ˝plug-in˝ csatlakozási lehetőség, – a magas jelsűrűsége és egyúttal legjobb teljesítménye –, amelyekkel kimagasló hatékonyság és termelékenység érhető el.
2017. február 28-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tart előadást az Európai Űrügynökség elnöke Johann-Dietrich Wörner.
A közlemény szerint a konzorciális együttműködésben megvalósuló kutatás olyan K+F technológiák kifejlesztését tervezi, amelyek hozzájárulnak a biotechnológiai úton előállított fehérjegyógyszerek hatásmechanizmusának, illetve a fellépő mellékhatások kialakulásának megértéséhez.
Az ESA Proba–2 műholdja egy speciális képalkotó berendezéssel pásztázza a Napot. A napfizikai műszerek belga–svájci összefogással készültek.
Költségmegtakarítás és hatékonyságnövelés a magas eszközigényű iparágak számára az ABB új eszközmenedzsment megoldása révén. Az Asset Health Center 3.0 a Microsoft és az ABB együttműködésének újabb sikerét jelzi.
Nyilvános parkolók monitorozását, a szabad helyek felismerését is lehetővé tévő megoldást tesztel a Magyar Telekom, melyet a jelenleginél költséghatékonyabb gépek közötti kommunikációt segítő NarrowBand-IoT (NB-IoT) technológia tesz lehetővé.
A csillagászat és az űrkutatás aktuális kérdéseit körüljáró előadások, planetáriumi bemutatók, távcsöves megfigyelések és gyerekprogramok várják a pécsi Zsolnay Kulturális Negyedbe látogatókat március 6. és 12. között.