2,5 milliárd forintból bővítették a Nagisz Zrt. derecskei üzemét
2018-08-02 09:00:33
Bővítette derecskei keltetőüzemét a nádudvari központú Nagisz Zrt., a 2,5 milliárd forintos beruházást szerdán adták át a hajdú-bihari településen.
Bővítette derecskei keltetőüzemét a nádudvari központú Nagisz Zrt., a 2,5 milliárd forintos beruházást szerdán adták át a hajdú-bihari településen.
A Richter Gedeon Nyrt. a második negyedévben 24,704 milliárd forint konszolidált nettó nyereséget ért el, ami 75,6 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakinál - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Külön vállalati egységbe szervezi át az amerikai Ford autóipari konszern az önvezető járműtechnológiai fejlesztéseket és szolgáltatásokat – tájékoztatta a Ford Magyarország szerdán az MTI-t.
Debrecenben és térségében az új BMW-gyár létesítése jelentős ingatlanfejlesztést indíthat a lakáspiacon és az ipari, kiskereskedelmi ingatlanoknál – közölte az Otthontérkép csoport szerdán az MTI-vel.
A magyar gazdaság 2017 utolsó és 2018 első negyedévében egyaránt 4,4 százalékkal bővült, ezzel, a régióban negyedik-ötödik legmagasabb ütemmel vélhetően jelenlegi konjunktúraciklusa csúcspontjára jutott – közölte legfrissebb előrejelzését a GKI Gazdaságkutató Zrt. az MTI-vel.
A Drónpilóták Országos Egyesületének (DOE) elnöke szerint elérheti a százezret is a drónhasználók száma Magyarországon.
Gyárat épít a BMW német autógyártó vállalat Debrecenben – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.
Társulási szerződést írt alá hétfőn a romániai Kolozs megyei önkormányzat Aranyosgyéres (Campia Turzii) és Aranyoslóna (Luna) önkormányzataival egy újabb ipari park megépítéséről, amely immár az ötödik lenne a belső-erdélyi város vonzáskörzetében.
Bővítette termelési kapacitását 702,36 millió forint összköltséggel a papíriparban tevékenykedő Ecoroll Hungária Kft. Székesfehérváron, a Széchényi 2020 program segítségével.
Csaknem 773 millió forintból fejleszti üzemét a nyomdaipari tevékenységgel foglalkozó Color Pack Nyomdaipari és Csomagolóanyag Gyártó Zrt. Nyíregyházán – közölte a társaság az MTI-vel.
Együttműködési megállapodást kötött a spanyol járműipari alkatrészgyártó F. Segura Hungária Kft. és a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (MTA SZTAKI) az Ipar 4.0 keretében, a cég szolnoki gyárában induló digitalizálási folyamatról csütörtökön a Tisza-parti városban.
Pályázaton nyert másfél milliárd forintból fejlesztik Miskolcon a déli ipari park infrastruktúráját – közölte a polgármesteri hivatal az MTI-vel csütörtökön.
Fellőtték és sikeresen pályára állították az Európai Unió saját műholdas navigációs rendszerének (Galileo) újabb négy műholdját, amelyek száma ezzel huszonhatra nőtt – jelentette be szerdán az Európai Űrügynökség (ESA).
A tatabányai önkormányzat pályázati forrásokból közel háromszáz millió forintos ráfordítással elvégezte a kis- és középvállalkozások letelepítésére alkalmas VII-es telepi ipari övezet úthálózatának és közvilágításának fejlesztését – tájékoztatta az MTI-t a város polgármestere.