A felvásárlás nyomán a SVIA piacvezető robotizált automatizálási megoldásai kiegészítik és tovább erősítik az ABB globális vezető pozícióját az ipari automatizálás terén.

SVIA robotizált automatizálási megoldásai

Kép: SVIA

A SVIA vezető gyártó a gépkiszolgáló robotcellák gyorsan bővülő piacán. A svédországi Jönköping központtal működő SVIA automatizált rendszereket fejleszt és gyárt gépkiszolgálási folyamatokhoz, amelyek alkalmazása során robotok adagolják az esztergák és marógépek munkadarabjait, illetve olyan másodlagos folyamatokat automatizálnak, mint például az összeszerelés, a mosás és az alkatrészjelölés. A SVIA termékkínálatába több mint 800 gépkiszolgálócella-megoldás tartozik, amelyek a robot-alapú automatizálás integrálásával növelik a termelékenységet, valamint a gyártás rugalmasságát és minőségét.

A SVIA megoldásai kiegészülve az ABB-nek a DolgokSzolgáltatások és Emberek (IoTSP) Internete terén meglévő vezető piaci pozíciójával egyedülálló vételi ajánlatot biztosítanak az ipari vevők számára világszerte. A felek megállapodtak, hogy a vételi árat nem hozzák nyilvánosságra. Az akvizíció nyomán az ABB gépkiszolgálási termékkínálata az ipar számára gyártott, így az autógyártásban, a műanyagiparban és az elektronikában – pl. az okostelefonok gyártásában – használható fejlett, látási funkciókat integráló megoldások széles választékával bővül. A kibővült termékkínálat előnyöket kínál az eredeti készülékgyártóknak (OEM-eknek) éppúgy, mint a CNC szerszámgépeket üzemeltetőknek, valamint az ABB globális viszontértékesítői hálózata számára is.

A robotizált gépkiszolgálásra alapozott automatizálás iránt egyre nő az érdeklődés, mivel nő az igény a nagyobb termelékenység és a rugalmasság iránt, ahogy a termelésben elmozdulás tapasztalható a sokféle, de kisebb tételben gyártott termékek felé. A robotizált automatizálás révén javítható a munkabiztonság, mivel a dolgozókat megvédik a gyorsan mozgó gépektől. A SVIA teljes körű megoldási portfóliója kiegészülve az ABB speciális gépkiszolgálási szoftverével csökkenti a mérnöki költségeket, amely a legjelentősebb költségtényező az új gépek telepítésekor.